Potřebujete poradit?

MUDr. Smíšková byla u vzniku nového zádového systému BAGMASTER

Rozhovor s paní doktorkou Kateřinou Smíškovou

MUDr. Smíšková

Při navrhování a výrobě batohů BAGMASTER si zakládáme na tom, aby byly v první řadě zdravotně nezávadné a bezpečné i pro ta nejkřehčí záda malých školáků. Proto posíláme každý prototyp ještě před zadáním do výroby odborníkům ke zdravotním posudkům. Díky tomu máme my i naši zákazníci jistotu, že batohy Bagmaster splňují všechna kritéria, abychom je mohli s čistým svědomím označit za zdravé batohy.

Pro otestování našeho nově připravovaného zádového systému, jsme se spojili s přední českou odbornicí na dětskou rehabilitaci MUDr. Kateřinou Smíškovou - dcerou pana doktora Richarda Smíška, který se zabývá problematikou páteře přes 40 let, a se kterým se také podílela na několika zásadních publikacích o prevenci a léčbě bolestí zad. Sama se věnuje dětským klientům se skoliózou páteře a vadným držením těla ve svém klinickém “Centru Spirální stabilizace”. Tam pořádá program na míru sestavený pro děti se skoliózou a jejich rodiče. Kromě toho je také autorkou chytré aplikace Spiralista, ve které si můžete sestavit individuální plán speciálních cviků pro správné držení páteře i z pohodlí domova.

Paní doktorko, velice si vážíme toho, že jste se rozhodla vyzkoušet naše batohy s novým zádovým systémem na vlastních dětech. Jak si podle vás naše batohy vedly?

Batohy holky zaujaly svými designovými vychytávkami, takže mi ani nedalo moc práce přesvědčit je k tomu, aby si na sebe batohy vůbec vzaly. Mě však samozřejmě spíše zajímalo třeba to, jakým způsobem batohy při plném zatížení rozloží váhu obsahu. Musím uznat, že z tohoto ohledu jsou vaše batohy opravdu vychytané. Hodně dělá váš bederní pás, bez kterého nutí těžký batoh děti do předklonu a přetěžuje ramena a šíji. Batoh bez zapnutého bederního pásu není pro dětí zdravý batoh.
Nový zádový typ batohu LUMI 21 C

Takže stačí k batohu přihodit “bederák” a můžeme jej automaticky označit za zdravý batoh pro děti?

Tak jednoduché to zase není. “Bederák” sice přenese zátěž na pánev, čímž uleví zádům, ale rozhodně to není jediná věc, která dělá zdravý batoh. U vašich batohů mě potěšila také konstrukce popruhů a hrudního pásu, který drží popruhy u sebe a pomáhá tak dětem držet při chůzi napřímenou postavu. Popruhy navíc padnou dětem přesně do ramenní jamky, což je ze zdravotního hlediska přesně tak, jak by to mělo být. To, jakým způsobem jsou popruhy u batohu vedeny, není pro zdravé nošení rozhodující. Hlavní zkrátka je, aby popruhy sedly do ramenní jamky, což vaše batohy splňují.

Detail zádového systému a bederní pás

Jakou roli má podle vás ze zdravotního hlediska váha batohu? Jsou naše batohy v tomto ohledu vyhovující?

Musím se přiznat, že batohy od Bagmasteru mě svou nízkou váhou překvapili. Tím spíš, když je jejich základní součástí také bederní a hrudní popruh, které k celkové váze opět něco málo přidají. Samozřejmě, že ideální je, aby batoh vážil co nejméně, a záda dítěte tak nebyla vystavena přílišné zátěži, když je batoh plný těžkých sešitů a učebnic. V porovnání s ostatními batohy s robustním molitanovým polstrováním, které se mi dostaly do ruky, patří batohy od Bagmasteru k těm s nejnižší váhou.

To máme radost, věřili jsme, že vás naše batohy zaujmou i díky jejich nízké váze. Je ještě něco dalšího, co byste ke zdravotní stránce našich batohů po vyzkoušení ráda zmínila?

No, tohle se bude týkat úplně všech batohů, takže ne pouze těch od Bagmasteru. Vždy je potřeba myslet na to, že váha plného batohu by se měla v ideálním případě rozprostřít v podstatě okolo celého těla dítěte. Správné postavení popruhů, bederní a hrudní pás jsou skvělými pomocníky, ovšem je potřeba si dát záležet také na tom, aby byl obsah batohu co možná nejvíce přitlačen na záda dítěte. Viděla jsem návrh vaší nové kapsy, která má tlačit obsah hlavní komory k zádům a jsem osobně moc zvědavá na výsledek, protože tohle je za mě ta správná cesta - co nejvíce zádům dítěte ušetřit na správném rozložení zátěže a minimální váze batohu.

Nový batoh LUMI 21 C Nový batoh LUMI 21 D Osvědčení o registraci zad

MUDr. Kateřina Smíšková vřele doporučuje nové batohy typu LUMI 21 C,D.


Zpět na výpis novinek
doprava zdarma
doprava zdarma
s láskou k dětem
s láskou k dětem
rychlé doručení
rychlé doručení
zdraví na 1. místě
zdraví na 1. místě

AKTUALITY

Všechny aktuality
19.12.

TESTOVÁNO NA DĚTECH 97%

Získali jsme 97% při testování našich batůžků dětmi.

27.11.

Doplňujeme nové Dušinky

Batůžky POHODÁK a doplňky jako pouzdra a pytlíky na přezůvky doplňujeme před vánočkama o nové dvě Dušinky .. Emu a Pomněnku

MenuX

InformaceX

Máte dotaz? Napište nám

Nebo volejte (+420) 776 710 132
Položky označené (*) je nutné vyplnit.